.
.
 
 
. .

OBWIESZCZENIE
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ

z dnia 28 lipca 2005 r.

Na podstawie art. 137 ust. 3 i art. 192 ust. 5 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. – Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499 z późn. zm.1)) Państwowa Komisja Wyborcza podaje do wiadomości wyborców informację o okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 września 2005 r.:

Okręg wyborczy nr 1 do Sejmu i okręg wyborczy nr 1 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa dolnośląskiego. W okręgu wyborczym nr 1 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 1 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski

oraz miasta na prawach powiatu: Jelenia Góra, Legnica.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Legnicy przy pl. Słowiańskim 1.

Okręg wyborczy nr 2 do Sejmu i okręg wyborczy nr 2 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa dolnośląskiego. W okręgu wyborczym nr 2 do Sejmu wybieranych będzie 8 posłów, w okręgu wyborczym nr 2 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Wałbrzychu przy ul. Adama Pługa 12.

Okręg wyborczy nr 3 do Sejmu i okręg wyborczy nr 3 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa dolnośląskiego. W okręgu wyborczym nr 3 do Sejmu wybieranych będzie 14 posłów, w okręgu wyborczym nr 3 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski

oraz miasto na prawach powiatu: Wrocław.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się we Wrocławiu przy ul. Podwale 28.

Okręg wyborczy nr 4 do Sejmu i okręg wyborczy nr 4 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa kujawsko - pomorskiego. W okręgu wyborczym nr 4 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 4 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński

oraz miasto na prawach powiatu: Bydgoszcz.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3.

Okręg wyborczy nr 5 do Sejmu i okręg wyborczy nr 5 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa kujawsko - pomorskiego. W okręgu wyborczym nr 5 do Sejmu wybieranych będzie 13 posłów, w okręgu wyborczym nr 5 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski

oraz miasta na prawach powiatu: Grudziądz, Toruń, Włocławek.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Toruniu przy Pl. Teatralnym 2.

Okręg wyborczy nr 6 do Sejmu i okręg wyborczy nr 6 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa lubelskiego. W okręgu wyborczym nr 6 do Sejmu wybieranych będzie 15 posłów, w okręgu wyborczym nr 6 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki

oraz miasto na prawach powiatu: Lublin.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Lublinie przy ul. Spokojnej 4.

Okręg wyborczy nr 7 do Sejmu i okręg wyborczy nr 7 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa lubelskiego. W okręgu wyborczym nr 7 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 7 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski

oraz miasta na prawach powiatu: Biała Podlaska, Chełm, Zamość.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Chełmie przy Pl. Niepodległości 1.

Okręg wyborczy nr 8 do Sejmu i okręg wyborczy nr 8 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący województwo lubuskie. W okręgu wyborczym nr 8 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 8 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7.

Okręg wyborczy nr 9 do Sejmu i okręg wyborczy nr 9 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa łódzkiego. W okręgu wyborczym nr 9 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 9 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: brzeziński, łódzki wschodni

oraz miasto na prawach powiatu: Łódź.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104.

Okręg wyborczy nr 10 do Sejmu i okręg wyborczy nr 10 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa łódzkiego. W okręgu wyborczym nr 10 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 10 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski

oraz miasta na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski, Skierniewice.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Sienkiewicza 16a.

Okręg wyborczy nr 11 do Sejmu i okręg wyborczy nr 11 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa łódzkiego. W okręgu wyborczym nr 11 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 11 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Sieradzu przy Pl. Wojewódzkim 3.

Okręg wyborczy nr 12 do Sejmu obejmuje obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 12 do Sejmu wybieranych będzie 8 posłów.

W skład okręgu wyborczego wchodzą powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Chrzanowie przy ul. Partyzantów 2.

Okręg wyborczy nr 12 do Senatu obejmuje obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 12 do Senatu wybieranych będzie 4 senatorów.

W skład okręgu wyborczego wchodzą powiaty: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, suski, wadowicki

oraz miasto na prawach powiatu: Kraków

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Krakowie przy ul. Basztowej 22.

Okręg wyborczy nr 13 do Sejmu obejmuje obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 13 do Sejmu wybieranych będzie 13 posłów.

W skład okręgu wyborczego wchodzą powiaty: krakowski, miechowski, olkuski.

oraz miasto na prawach powiatu: Kraków

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Krakowie przy ul. Basztowej 22.

Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu i okręg wyborczy nr 13 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 14 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 13 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański

oraz miasto na prawach powiatu: Nowy Sącz.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Nowym Sączu przy ul. Gorzkowskiej 30.

Okręg wyborczy nr 15 do Sejmu i okręg wyborczy nr 14 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 15 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 14 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki

oraz miasto na prawach powiatu: Tarnów.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Tarnowie przy Al. Solidarności 5/9.

Okręg wyborczy nr 16 do Sejmu i okręg wyborczy nr 15 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 16 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 15 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski

oraz miasto na prawach powiatu: Płock.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Płocku przy ul. Kolegialnej 15.

Okręg wyborczy nr 17 do Sejmu i okręg wyborczy nr 16 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 17 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 16 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński

oraz miasto na prawach powiatu: Radom.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53.

Okręg wyborczy nr 18 do Sejmu i okręg wyborczy nr 17 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 18 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 17 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski

oraz miasta na prawach powiatu: Ostrołęka, Siedlce.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 40.

Okręg wyborczy nr 19 do Sejmu i okręg wyborczy nr 18 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 19 do Sejmu wybieranych będzie 19 posłów, w okręgu wyborczym nr 18 do Senatu wybieranych będzie 4 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzi miasto na prawach powiatu: Warszawa.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Warszawie przy Pl. Bankowym 3/5

Okręg wyborczy nr 20 do Sejmu i okręg wyborczy nr 19 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 20 do Sejmu wybieranych będzie 11 posłów, w okręgu wyborczym nr 19 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Warszawie przy Pl. Bankowym 3/5

Okręg wyborczy nr 21 do Sejmu i okręg wyborczy nr 20 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący województwo opolskie. W okręgu wyborczym nr 21 do Sejmu wybieranych będzie 13 posłów, w okręgu wyborczym nr 20 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Opolu przy ul. Piastowskiej 14.

Okręg wyborczy nr 22 do Sejmu i okręg wyborczy nr 21 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa podkarpackiego. W okręgu wyborczym nr 22 do Sejmu wybieranych będzie 11 posłów, w okręgu wyborczym nr 21 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki

oraz miasta na prawach powiatu: Krosno, Przemyśl.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 1.

Okręg wyborczy nr 23 do Sejmu i okręg wyborczy nr 22 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa podkarpackiego. W okręgu wyborczym nr 23 do Sejmu wybieranych będzie 15 posłów, w okręgu wyborczym nr 22 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski

oraz miasta na prawach powiatu: Rzeszów, Tarnobrzeg.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15.

Okręg wyborczy nr 24 do Sejmu i okręg wyborczy nr 23 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący województwo podlaskie. W okręgu wyborczym nr 24 do Sejmu wybieranych będzie 15 posłów, w okręgu wyborczym nr 23 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 3.

Okręg wyborczy nr 25 do Sejmu i okręg wyborczy nr 24 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa pomorskiego. W okręgu wyborczym nr 25 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 24 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski

oraz miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27.

Okręg wyborczy nr 26 do Sejmu i okręg wyborczy nr 25 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa pomorskiego. W okręgu wyborczym nr 26 do Sejmu wybieranych będzie 14 posłów, w okręgu wyborczym nr 25 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski

oraz miasta na prawach powiatu: Gdynia, Słupsk.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Gdyni przy Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54.

Okręg wyborczy nr 27 do Sejmu i okręg wyborczy nr 26 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 27 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 26 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki

oraz miasto na prawach powiatu: Bielsko-Biała.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Bielsku Białej przy ul. Piastowskiej 40.

Okręg wyborczy nr 28 do Sejmu i okręg wyborczy nr 27 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 28 do Sejmu wybieranych będzie 7 posłów, w okręgu wyborczym nr 27 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski

oraz miasto na prawach powiatu: Częstochowa.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Częstochowie przy ul. Sobieskiego 7.

Okręg wyborczy nr 29 do Sejmu i okręg wyborczy nr 28 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 29 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 28 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gliwicki, tarnogórski

oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21.

Okręg wyborczy nr 30 do Sejmu i okręg wyborczy nr 29 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 30 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 29 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski

oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Rybniku przy ul. B. Chrobrego 2.

Okręg wyborczy nr 31 do Sejmu i okręg wyborczy nr 30 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 31 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 30 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzi powiat: bieruńsko-lędziński

oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25.

Okręg wyborczy nr 32 do Sejmu i okręg wyborczy nr 31 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 32 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 31 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: będziński, zawierciański

oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Sosnowcu przy Al. Zwycięstwa 20.

Okręg wyborczy nr 33 do Sejmu i okręg wyborczy nr 32 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący województwo świętokrzyskie. W okręgu wyborczym nr 33 do Sejmu wybieranych będzie 16 posłów, w okręgu wyborczym nr 32 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Kielcach przy Al. IX Wieków Kielc 3.

Okręg wyborczy nr 34 do Sejmu i okręg wyborczy nr 33 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa warmińsko - mazurskiego. W okręgu wyborczym nr 34 do Sejmu wybieranych będzie 8 posłów, w okręgu wyborczym nr 33 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki

oraz miasto na prawach powiatu: Elbląg.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1.

Okręg wyborczy nr 35 do Sejmu i okręg wyborczy nr 34 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa warmińsko - mazurskiego. W okręgu wyborczym nr 35 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 34 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski

oraz miasto na prawach powiatu: Olsztyn.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 7/9.

Okręg wyborczy nr 36 do Sejmu i okręg wyborczy nr 35 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 36 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 35 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki

oraz miasta na prawach powiatu: Kalisz, Leszno.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Kaliszu przy ul. Staszica 47a.

Okręg wyborczy nr 37 do Sejmu i okręg wyborczy nr 36 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 37 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 36 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński

oraz miasto na prawach powiatu: Konin.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Koninie przy Al. 1 Maja 7.

Okręg wyborczy nr 38 do Sejmu i okręg wyborczy nr 37 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 38 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 37 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Pile przy Al. Niepodległości 33/35.

Okręg wyborczy nr 39 do Sejmu i okręg wyborczy nr 38 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 39 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 38 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzi powiat: poznański

oraz miasto na prawach powiatu: Poznań.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18.

Okręg wyborczy nr 40 do Sejmu i okręg wyborczy nr 39 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa zachodniopomorskiego. W okręgu wyborczym nr 40 do Sejmu wybieranych będzie 8 posłów, w okręgu wyborczym nr 39 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki

oraz miasto na prawach powiatu: Koszalin.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Koszalinie przy ul. W. Andersa 34.

Okręg wyborczy nr 41 do Sejmu i okręg wyborczy nr 40 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa zachodniopomorskiego. W okręgu wyborczym nr 41 do Sejmu wybieranych będzie 13 posłów, w okręgu wyborczym nr 40 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki

oraz miasta na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 4.

Zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej (-) Jan Kacprzak


1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 74, poz. 786 i Nr 154, poz. 1802, z 2002 r. Nr 14, poz. 128, Nr 113, poz. 984, Nr 127, poz. 1089 i Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 57, poz. 507 i Nr 130, poz. 1188, z 2004 r. Nr 25, poz. 219 oraz z 2005 r. Nr 140, poz. 1173.


  Legal Acts Documents Electoral Bodies Candidates Turnout Results Statistical Data SEJM PRESIDENT Created by
 top