.
.
 
 
. .

KOMUNIKAT Z KONFERENCJI PKW W DNIU 25.09.2005 r. O GODZINIE 20.00 W SIEDZIBIE PKW.

W dniu 25 września o godz. 20.00 w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej odbyła się kolejna konferencja prasowa w dniu wyborów do Sejmu i Senatu RP.

W konferencji wzięli udział:

z-ca Przewodniczącego PKWsędzia Jan Kacprzak
członek PKWsędzia Andrzej Kisielewicz
Kierownik Krajowego Biura Wyborczego
Minister Kazimierz Wojciech Czaplicki

Zastępca przewodniczącego sędzia Jan Kacprzak poinformował, że głosowanie do Parlamentu RP w skali kraju zostało w zasadzie zakończone.
Uchwałami komisji obwodowych o godzinę (do 21.00 ) przedłużone zostało głosowanie w trzech lokalach wyborczych – dwa w Piotrkowie Trybunalskim i jeden w Bielsku-Białej.
Podano, że wszystko odbyło się spokojnie, bez poważniejszych zakłóceń porządku. Nie zanotowano również istotniejszych incydentów związanych z zakłócaniem ciszy wyborczej.

Pierwszy komunikat Państwowej Komisji Wyborczej o wynikach wyborów przekazany zostanie po spłynięciu informacji drogą elektroniczną z 10% obwodów. Następny, z 30% będzie poszerzony o prognozę na temat komitetów wyborczych które mogłyby uczestniczyć w podziale mandatów wyborczych oraz liczbę mandatów uzyskanych przez te komitety. Kolejne komunikaty PKW przedstawi po uzyskaniu informacji z 60% a następnie z 90% obwodów głosowania.


  Akty Prawne Dokumenty Organy wyborcze Komitety wyborcze Frekwencja Wyniki Dane statystyczne SENAT PREZYDENT Wykonawca